Karnawał Kobiecości

Bycie kobietą, to wielka odpowiedzialność

 

Mówi się żartobliwie, że „mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją, która tą głową kręci”. I jest w tym coś z prawdy, bo przecież to właśnie na kobiecie spoczywa obowiązek prowadzenia domu. To od kobiety oczekuje się, aby dom był piękny, zadbany, przytulny, a rodzina w nim żyjąca, zdrowa, modna i szczęśliwa.

 

Jakąż mądrością i perspektywicznym myśleniem musi się wykazać kobieta, ażeby spełnić te wszystkie oczekiwania.
I jak bardzo musi umieć kochać, ażeby jej miłość nieustannie była paliwem domowego ogniska.

 

Mówi się też, że mąż, dzieci i ona sama, a także ich dom, są „wizytówką” jej kobiecości. Tak, to prawda, bo przecież ich wizerunek – image mówi bardzo wiele o niej samej.

 

Dlatego, kobieta dbająca o swoich bliskich, o siebie i o swoje rodzinne otoczenie będzie na bieżąco interesować się wszystkim i będzie spełniać wszystko, co zapewni im komfort i poczucie estetyki, długie zdrowie i bezpieczeństwo egzystencjalne.

 

Im bardziej kobieta jest zaangażowana w swoją rolę żony, matki i pani domu, tym jej know how będzie pełniejsze i wciąż będzie się rozwijać. Będzie coraz bardziej świadoma tego, że aby jej rodzina mogła być szczęśliwa, ona musi postawić na jakość. Jakość, która będzie gwarantem zdrowia rodziny, wysokiego poziomu wykształcenia i ciągłego rozwoju intelektualnego, wyrafinowanego języka, postępowania z klasą, wysmakowanego domu i jego otoczenia oraz wysublimowanego środowiska. Kobieta znająca swoją rolę jest koneserem jakościowego, a nie ilościowego, stylu życia.

 

Bo właśnie jakość, a w parze z nią odpowiedzialność, jest miarą kobiecości. Nie przejawia się ona wyłącznie w pięknych strojach, modnych fryzurach czy wystylizowanych paznokciach. Kobiecość, to znacznie coś więcej! Kobiecość, to piękno, dobro i odpowiedzialność za dom i rodzinę. Kobiecość, to coś, co kobieta daje od siebie i to, co dla siebie przyjmuje. I czerpie z tego satysfakcję i radość.

Kobiecość, to karnawał. I niech ten karnawał kobiecości trwa.

 

Niech trwa cały rok!!

Serdecznie dziękujemy Firmie JAND
za wieloletnie wsparcie i pomoc w utworzeniu i w administrowaniu naszego serwisu internetowego.
W rewanżu za tę pomoc, Właściciel Firmy JAND Pan Andrzej Skrabek został uhonorowany Tytułem Anioł Filantropii
podczas III edycji Gali Wyróżnień w 2014 roku. Gorąco polecamy profesjonalizm Firmy JAND.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.